Kartais, kai renkuosi kurį drabužį pirkti, mano paskutinį apsisprendimą lemia drabužio priežiūros aspektai. Asmeniškai pati, dažnai tingiu skalbti megztus drabužius, nes užima mano laiką ir dar sukuria papildomą problemą dėl džiovinimo. Per laiką, sugadinau ne vieną mylimą mano ir vaikų megztinį, kuriuos šiandien dėvi lėlytės ir meškiukai. Teko ne kartą aiškintis vaikams, kodėl staiga Jų gražiausi megztiniai tapo tokie mažiukai… Prisimenant tas akimirkas, pasidaro liūdna…
Pirmiausia, ką reikėtų žinoti apie megztinius, kad jie kaip džinsai, kuo daugiau skalbi, tuo greičiau susidėvi. Jei megztinis įsigėręs blogo kvapo, reikia parai pakabinti ant pakabos lauke ir leisti jam išsivėdinti.
Kitas punktas, kurį asmeniškai rekomenduoju – tą patį megztinį dėvėti su pertraukom. Po dėvėjimo, megztinį pakabinti ant pakabos ir vėl išnešti į gryną orą. Po dienos nukabinti, sulankstyti ir padėti į spintą. Jokiu būdu nepalikti megztinio ant pakabos ilgiau nei parą. Yra didelė tikimybė, kad liks žymės nuo pakabos ant megztuko pečių. Ir taip mezginys praras savo prekinę išvaizdą.
Su megztinių skalbimu aš radau išeitį. Nusipirkau skalbimo mašiną su „Woolmark“ ženklinimu. Todėl šiandien visus megztinius skalbiu mašina ir nesuku sau galvos. „Woolmark“ – tai Australijos prekinis ženklas, sertifikuojantis tyrą, švarią, natūralią vilną. Šis ženklas gali būti ant įvairu skalbimo mašinų, kuris man garantuoja saugų mezginių skalbimą.
Žinoma, galima skalbti ir rankomis. Svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Aš rekomenduoju skalbti 15 laipsnių temperatūroje, naudojant TIK megztiniams skirtomis skalbimo priemonėmis, švelniais judesiais. Norint išgręžti, reikia švelniai paspausti ir išpilti vandenį. Tuomet dar porą kartų išskalauti ir vėl nuspausti vandenį iš mezginio. Patiesti rankšluostį ant kurio ištiesus drabužį švelniai susukti į ritinį, paspaudžiant. Išvynioti ir pakloti megztinį ant kito švaraus ir sauso rankšluosčio. Dabar yra tas momentas, kai ištiesdama megztinį, aš patempiu siūlę, kurią reikia ar kitaip kaip reikia formuoju. Geriausiai ir greičiausiai džiūsta ant šildomų grindų. Didžiausia padėka nuo manęs tiems žmonėms, kurie sugalvojo tokį nuostabų dalyką kaip šildomos grindys.
Sausas cheminis valymas po savęs, palieka didžiulę puokštę įvairių chemikalų. Todėl, jei jau įsigyjau natūralios sudėties drabužį, visada skalbiu skalbimo mašina arba rankomis. Jie to verti! Didelė tikimybė, kad sausas valymas suvels megztuko paviršių.
Žinant, kad aš nebegaliu gyventi be megztinių ir kiek reikia priežiūros jiems, aš sau leidžiu turėti ir sintetinių megztinių, kurių priežiūra greita, lengva ir paprasta. Jie sutaupo mano laiką ir su jais irgi yra šilta. Žinoma, pirmenybę teikiu naturaliam pluoštui, tačiau nevaržau savęs ir leidžiu sau pirkti sintetinius megztinius.
Vilna reikalauja ypatingos priežiūros, todėl skalbti ir valyti rekomenduoju kuo rečiau.
Dėvint megztinius, jie per laiką susivelia ir todėl praranda savo prekinę išvaizdą. Yra viena maža gudrybė, kaip juos pašalinti. Megztuką galima atnaujinti su skutimosi peiliukais: švelniai ir kantriai pereinant per visą paviršių, jis vėl atrodys kaip naujas.
Megztinis, toks kaprizingas drabužis, tačiau aš daugiau be jo nebegaliu gyventi! Jis vienintelis mane sušildo ir išlaisvina visus mano judesius. Jis visur su manimi: namie, lauke, mieste, kaime, svečiuose, su draugais ir vaikais. Jis visur ir visada. Jis visada išpildo mano lūkesčius! Jis priglunda prie mano kūno ir tampa antra mano oda.
Source: RUKE.lt LT